Onze vijf favoriete tweets van deze week

1. Trump veroorzaakt hommeles
2. Nog een dreigement
3. Laatste stuiptrekking
4. India zet reuzenstap
5. Spaarder sponsort banken

 

1. Trump veroorzaakt hommeles
Na de Deepseek-stress van vorige week, beginnen we deze week opnieuw met een paniek-in-de-tent-situatie.

De door Trump aangekondigde handelstarieven leveren een situatie op die niemand ooit eerder heeft meegemaakt.

Waardoor beleggers bloednerveus worden.

De redenen voor de 25% handelstarieven tegen Mexico en Canada lijken vooral de instroom van illegale immigranten en drugs als Fentanyl te zijn.

Waardoor het ook zomaar kan gebeuren dat die handelstarieven (na beloftes van Canada en Mexico om dit probleem aan te pakken) snel weer van tafel worden geveegd.

Vanochtend zien we naast goud en zilver ook de olieprijs stijgen.

Goed nieuws voor het belachelijk goedkope olie- en gasaandeel dat we voor ons nieuwe "Super Rendement Rapport’ ontdekten.

Moet komend jaar 340% in koers stijgen om als gemiddeld gewaardeerd te kunnen worden bestempeld!
Klik hier om mijn artikel over dat prachtaandeel nog even te lezen!

 

 

2. Nog een dreigement
Naast de dit weekend aangekondigde handelstarieven, dreigde Trump ook met handelstarieven van 100% aan de BRICS-landen.

Hij wil daarmee voorkomen dat de BRICS-landen een nieuwe munt lanceren die de dollar vervangt voor hun onderlinge handel.

Jim Rickards maakt daarover in onderstaande tweet een rake opmerking.

BRICS-landen zijn de dollar al aan het vervangen, maar dan voor een oude munt, namelijk goud.

Niet-westerse centrale banken steken hun overschot aan binnenkomende dollars niet langer in Amerikaanse staatsobligaties, maar kopen er goud voor.

Ze verliezen dankzij Trump nóg meer hun vertrouwen in de VS en in de dollar, waardoor hun centrale banken de goudprijs nog veel verder omhoog jagen.

Vrijdag stuurden we onze TopAandelen-abonnees twee nieuwe extra goudtips én twee nieuwe extra zilvertips toe.

Als nieuwe abonnee ontvangt u deze extra tips helemaal gratis bij het ingaan van uw abonnement.
Klik hier om snel TopAandelen-abonnee te worden!

 

 

3. Laatste stuiptrekking
Beleggers gaan er automatisch van uit dat handelstarieven inflatie in de VS veroorzaken, waardoor ze stijgende rente verwachten, en waardoor de dollar fors steeg.

Wij zijn het echter eens met wat Andreas Steno Larsen in onderstaande tweet schrijft, namelijk dat dit waarschijnlijk een laatste stuiptrekking is.

Want handelstarieven leiden niet tot (blijvend) stijgende inflatie, maar wél tot dalende consumentenbestedingen en stijgende werkloosheid.

Die leiden ertoe dat de Federal Reserve de rente fors gaat verlagen én de geldpersen weer gaat laten draaien (wat na verloop van tijd wél tot stijgende inflatie leidt).

Die dalende rente zorgt ervoor dat de dollar na een kortetermijnschrikreactie straks juist een stevige daling inzet.

En dat is ultrapositief voor goud-, zilver- en grondstofaandelen.

En zoals ik u vrijdag al liet zien, is 2025 zeer goed begonnen voor goud en zilver!

 

 

4. India zet reuzenstap
Vrijdag maakte de Indiase regering bekend dat India zéér fors gaat inzetten op kernenergie.

India heeft al 7,4 GW aan bestaande capaciteit en daarbovenop 5,4 GW (zeven reactoren) aan nieuwe capaciteit in aanbouw.

Vrijdag kondigde India aan dat daar nog eens 100 GW (ofwel 100 grote reactoren van 1000 MW) aan capaciteit bovenop komt.

De Indiase media spreekt dan ook van een reuzenstap voor de Indiase energietransitie.

Dat betekent dat er in India jaarlijks gemiddeld vijf grote nieuwe reactoren in aanbouw gaan.

Het toch al enorme wereldwijde tekort aan uranium zal de komende jaren alléén maar groter worden.

Wat alléén China en India doen, is al genoeg om de prijs van uranium de komende tien jaar door het dak te laten gaan!

Vorige maand stuurden we onze TopAandelen-abonnees maar liefst vijf nieuwe extra uraniumtips.

Als nieuwe abonnee ontvangt u deze extra tips als bonus bij het ingaan van uw abonnement.
Klik hier om ook TopAaandelen-abonnee te worden!

 

 

5. Spaarder sponsort banken
Vorige week werd bekend dat het totale saldo op spaarrekeningen in Nederland is gestegen naar €600 miljard.

Over al dat spaargeld werd in 2024 een koopkrachtverlies van ongeveer 1,7 procent, ofwel €10 miljard geleden.

Kort gezegd benadelen spaarders zichzelf al jarenlang, terwijl ze hun banken juist sponsoren.

Nu we weer steeds meer berichten over dalende spaarrente zien, stijgt ook de media-aandacht en beginnen spaarders zich te roeren.

Van Holland Gold hoor ik dat ze het nu écht razend druk hebben met nieuwe klanten die spaargeld omzetten in goud en/of zilver.

Bij Holland Gold kun je goud en zilver in allerlei vormen aankopen en ontvang je €25 korting op je eerste bestelling.

Daarbij biedt Holland Gold een gemakkelijke manier om maandelijks goud en/of zilver te sparen en zo een mooi stuk vermogen op te bouwen.
Klik hier om fysiek goud en zilver aan te kopen!

 

 

Als laatste nog even dit…
Milton Friedman over handelstarieven.

 

 

Koers moet komend jaar met 340% omhoog om…
Vrijdag vertelde ik u al over het óngelofelijk goedkope olie- en gasaandeel dat we voor ons splinternieuwe "Super Rendement Rapport" ontdekten.

Van een bedrijf dat nu 170.000 vaten olie eq. per dag produceert.

Heeft maar liefst 1300 km² aan grondgebied, wat een enorm potentieel biedt om de productie in de komende jaren te verhogen.

Is door slim gebruik te maken van de modernste technologie maar liefst 30% efficiënter dan concurrenten, waardoor het ook veel winstgevender is.

Winsten zijn nu zelfs zó hoog dat de directie heeft aangekondigd 10% van de eigen aandelen in te kopen, waardoor de winst per aandeel de komende jaren nóg verder stijgt.

Terwijl dit bedrijf 20% winstgroei realiseert, koop je dit aandeel nu voor slechts 4,1 keer de voor volgend jaar door ons verwachte winst.

De koers moet dus binnen een jaar met bijna 340% stijgen om dit aandeel als normaal gewaardeerd te kunnen bestempelen.

Extreem goedkoop. Hoge winstgroei. Enorm koerspotentieel.
Bestel hier het nieuwe "Super Rendement Rapport"!